Leki

Żywność ekologicznaLeki bez recepty

Leki bez recepty, zwane także OTC, to preparaty, które możemy przyjmować bez nadzoru lekarza. Umożliwiają one samodzielne leczenie wielu różnych dolegliwości, choćby przeziębienia, bólu głowy, kataru, kaszlu czy niestrawności. Wśród leków dostępnych bez recepty, można znaleźć również produkty do leczenia wzdęć, zaparć, zgagi, alergii, biegunki, schorzeń dermatologicznych a także tych związanych z chorobami układu moczowo-płciowego.

Leki bez recepty zawierają w swoim składzie substancje czynne o właściwościach leczniczych, poprawiające komfort funkcjonowania i przyśpieszające powrót do zdrowia w przypadku łagodnych dolegliwości. Zanim lek bez recepty zostanie dopuszczony do sprzedaży, musi być wcześniej sprzedawany minimum 5 lat w aptekach. Wszystko po to, by można było zebrać i zweryfikować informacje o bezpieczeństwie jego stosowania.

Bez obaw

Leki bez recepty są bezpieczniejsze niż leki wydawane na receptę, warto jednak pamiętać o tym, że lek bez recepty ma słabsze działanie. Często sprzedawany jest w mniejszych opakowaniach i dawkach. Dlatego warto pamiętać o tym, że jeśli mimo stosowania leku w ciągu 3-5 dni nie odczujemy istotnej poprawy, powinniśmy zgłosić się po poradę lekarza.

Wśród dostępnych w naszej zielarni preparatów znajdą Państwo zarówno preparaty w postaci tabletek, syropów, kapsułek, jak również czopków czy maści.