Aktualności

Prawie każdy z nas od czasu do czasu (lub całkiem często) ma ochotę na coś słodkiego. Zwykle wtedy sięgamy po czekoladę, ciasta czy ciasteczka kupne, nie zastanawiając się co kryje się w środku. A bardzo często, oprócz niezbędnych składników znajdziemy ogromne ilości niezdrowych składników. 

Dopiero co witaliśmy wiosnę, a tu pogoda płata nam figla i za oknami mamy prawdziwe lato. Temperatura powyżej 20 st. C, lekki wiaterek, pierwsze mocniejsze promienie słońca... Wszyscy chętnie schowaliśmy zimowe kurtki i wyjęliśmy letnią garderobę.

Bardzo często chcąc się odchudzić, w pierwszej kolejności ograniczamy, bądź całkowicie wykluczamy spożycie chleba, bułek, czy też makaronu. Czy jednak ta metoda wyjdzie nam na zdrowie podczas odchudzania? I czy naprawdę zboża nas tuczą?

Ja jest rola sodu w organizmie? Sód jest ważnym pierwiastkiem w diecie każdego z nas. Zapewnia on prawidłową gospodarkę wodno-elektrolitową oraz kwasowo-zasadową organizmu, bierze udział w przesyłaniu impulsów nerwowych oraz umożliwia transport białek, jak i węglowodanów do wszystkich tkanek ciała.

Zielarnia to miejsce, gdzie znajdą Państwo nie tylko wiszące dookoła pęczki suszonych ziół i herbatki na trawienie. Zielarnie oferują żywność ekologiczną, naturalne kosmetyki oraz suplementy diety.

Wiadomo nie od dziś, że najlepsze wypieki to te robione samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Wiemy wtedy dokładnie co i w jakiej ilości znajduje się w przygotowanym przez nas cieście czy chlebie. Najpopularniejsza do wypieków jest mąka pszenna. Co jednak, jeśli musimy wykluczyć ją z naszej diety?

Wiosna za pasem, a my po zimie czujemy się ospali, ociężali, jak byśmy dopiero co leniwie budzili się z zimowego snu. Tak samo czuje się nasz układ odpornościowy - po zimie często jest zmęczony, nadwerężony infekcjami, osłabiony nieodpowiednią dietą i brakiem ruchu.

Ava Warzywny Ogród Krem z wyciągiem z pomidora to lekki krem o dużej zawartości likopenu oraz witamin A, C oraz B, a także składników mineralnych. Idealnie nawilża nawet najbardziej suchą skórę, pozostawiając ją miękką i miłą w dotyku.

Prawdopodobnie każdy z nas miał możliwość spróbowania smakowitego dania dla niemowląt ze słoiczka. Czy komukolwiek z Was to smakowało? Domyślam się, że nie. Wszystkie produkty do żywienia niemowląt są dla nas - dorosłych - całkowicie bez smaku.