Akcesoria

Suplementy dietyJak wydobyć leczniczą moc z ziół?

Wydobycie z ziół leczniczej mocy wymaga odpowiednich akcesoriów, dzięki którym przygotowanie naparu będzie nie tylko proste, ale także nie spowoduje utraty jego cennych właściwości. Wbrew pozorom, nie każde naczynie się do tego nadaje. Do parzenia ziół nie należy np. używać naczyń aluminiowych, ani tym bardziej zniszczonych. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest stosowanie naczyń żaroodpornych.

 

O czym warto pamiętać

Warto też pamiętać o tym, że aby wydobyć najlepsze właściwości ziół, nie należy zalewać ziołowej mieszanki ziół wrzącą wodą. To właśnie w ciepłej, ale nie wrzącej wodzie uwalniają się olejki eteryczne, witaminy i związki, które nadają ziołom leczniczą moc.

Bardzo ważne jest też to, by od razu po zalaniu naparu, przykryć wywar z ziół. To pozwoli zatrzymać wszystkie cenne składniki, które w innym przypadku ulotniłyby się z parą.

W zielarni Dr Optima znajdą Państwo wyłącznie produkty, które sami przetestowaliśmy i które sami stosujemy. Doskonale nadają się one do codziennego przyrządzania ziół i mieszanek ziołowych – zarówno naparów, nalewek, jak i masek czy syropów.